Face/Fotolia22027912.jpgהתחדשות העור ללא קילוף יתר

עם השנים תהליכי חידוש העור הופכים איטיים יותר ויותר, דבר הגורם לעיבוי ויבוש יתר של השכבה הקרנית הבנויה מתאים מתים, מראה עור עמום והרגשת התכווצות העור.

לתחזוקת עור בריא ומראה צעיר יש להסיר שכבות תאים מתים מיותרים על ידי חידוש העור. החידוש לא חייב בהכרח להתבצע על ידי חומצות חזקות או אנזימים עדינים. אם מבינים את התהליך הטבעי של חידוש העור אפשר  לתמוך בתהליך.

באופן טבעי בגוף, התקרנות התאים מתבצעת בעזרת אנזימים פרוטליטיים – בעיקר בעזרת אנזים כימוטריפסין. בעור צעיר, האנזים פעיל ללא מפריע ומפרק גשרים חלבוניים בין התאים, ובכך גורם להתחדשות תקינה. כמו רוב האנזימים, כימוטריפסין זקוק לרמת מיום מסויימת לפעילותו. באקלים יבש או בעקבות התייבשות כללית של הגוף והעור בפרט, פעילות האנזים קטנה משמעותית.

עוד תנאי חשוב לפעילות כימוטריפסין הוא מאזן ה-pH בעור. ידוע כי pH בשכבות תאים חיים מגיע ל-7 לעומת ה- pH על פני העור שהוא 4.7-5.5. ככל שהסביבה על פני העור מתקרבת ל- pH ניטרלי או אפילו בסיסי פעילות האנזים נחלשת משמעותית, ובכך פוחחת פעילות וההתקרנות התקינה.

גורם נוסף לשיבוש התקרנות תקינה הוא שומניות יתר בשל פעילות יתר של בלוטות חלב או לחילופין משימוש במוצרי קוסמטיקה אוטמים (אוקלוסיביים) את העור. שומנים מדביקים את התאים המתים על פני העור ובכך מונעים סילוקם מהעור בקלות.

לאור כל הנאמר ישנן מספר פעולות יחסית פשוטות ולא אגרסיביות להסדר התחדשות טבעית ותקינה של העור:

  • הימנעו משימוש בשומנים או אמוליינטים כבדים. נכון שהרגשת הריכוך בזמן השימוש בחומרים מזינים היא מיידית ונעימה לעור, אבל שימוש מתמיד בפורמולות אלו מביאים למראה עור חסר חיים, מיובש ואפילו מגורה. רשימה ארוכה של חומרים נכללים לתוך חומרים אוטמים, אבל בראשם, ללא כל ספק, עומדים שמנים מינרליים: mineral oil, paraffin, petrolatum, vaseline.

  • אזנו את רמת ה- pH של העור בעזרת שימוש בחומרים חומציים עדינים, כמו אל סבון חומצי, תכשירי לחות עם ריכוז נמוך של חומצות אלפא הידרוקסיות.


מוצרי מאג'יריי לאיזון רמת ה- pH תקין:

EDELE BIO SCRUB אֶדֵל ביו סקראב לכל סוגי העור – קרם עדין המבוסס על שילוב יעיל של שלוש חומצות פירות, 8 צמחים ומינרלים לניקוי וקילוף תאי עור המתים, המרצת חידוש העור, החלקת מרקמו והשגת גוון אחיד. לאחר הפילינג העור נראה זוהר ומרענן.

ALPHA SERUM סרום אלפא פעיל לכל סוגי העור מכיל חומצה גליקולית, המעודדת התקלפות תאים מפני העור על מנת לפלס דרך להחדרת תערובת של תמציות צמחים. קיפודנית, מלפפון, בבונג ומיץ אלוי משקמים את העור וחומצה היאלורונית השומרת על רמת הלחות בו. הסרום משפר משמעותית את מרקם והגוון של כל סוגי העור. הסרום ניתן לשימוש לבדו וכמשלים את האפקטיביות של קרם ומסכות הבאים אחריו.


  • דאגו למחסום אפידרמלי תקין בעור על ידי שימוש בחומרים המדמים או משקמים אותו, כגון: פוספוליפידים, ספינגוליפידים, חומצות שומן
    חיוניות וכד'.


מוצרי מאג'יריי לשיקום מחסום אפידרמלי:

BALANCE PLUS בָלַנְס פִלוּס קרם לחות מרגיע ומשקם לעור הנוטה לשומניות. קרם עדין נטול שומן המגן על העור מפני נזקים סביבתיים משיב לו את האיזון הטבעי. מועיל במיוחד לעור המצוי תחת השפעת של מתח, מזג אוויר וגורמי זיהום סביבתיים. מתאים מאוד לשימוש אחר גילוח.

REPLENISHING CREAM רפלנישינג - קרם לחות ושיקום לעור מעורב ורגיל עד יבש. הקרם מתפזר בקלות על פני העור, מזין אותו ברכיבים מועילים ושומר על רמת לחות אופטימלית. הקרם מכיל נוגדי חמצון פעילים להגנה מפני רדיקלים חופשיים ולמניעת סימני הזדקנות בטרם עת. המרקם העשיר, המתאים גם לעור עדין ואדמומי, מעניק רעננות וחיוניות. תמצית פרחי הקלנדולה תורמת להרגעת העור ולאחר השימוש מותירה אותו נינוח וחלק למגע אינו מכיל פרבנים ושמנים מינרליים.


  • שמרו על רמת המיום בעור בטיפול יומיומי בעזרת תכשירים עשירים במרכיבי NMF (גורם לחות הטבעית): חומצה היאלורונית, חומצות אמינו ועוד.


מוצרי מאג'יריי לשמירה על רמת המיום בעור:

EDELE BIO SERUM אֶדֵל ביו-סרום פעיל, המועשר במכלול חומרי טבע התורמים לחיוניות העור כגון: תמצית חדשנית של תאי גזע המופקת מענבים, תמצית פרחי האדלוויס האלפיני – המצטיין בהישרדות בתנאי אקלים קיצוניים; רכיבי לחות מובחרים (חומצה היאלורונית וחומצות אמינו חיוניות) וספינגו-פוספו-ליפידיים המדמים את רכיבי השומן הטבעי של העור, לשמירה מיטבית על מאזן הלחות בעור. הסרום משמש כמצע מושלם לקרם יום או לילה אשר ימרח על פניו.

 
והכי חשוב לזכור, כי הרבה יותר קל למנוע מאשר לטפל. שמרו על עורכם בריא והוא יחזיר לכם בזוהר, יופי ומראה צעיר.

ד"ר ג'ני שטיימן, נטורופתית
מומחית לטיפולים קוסמטיים, מנהלת מטודיסטית של מרכז לימודי MHC, מדריכה ראשית של חברת מאג'יריי, מורה מסומכת מטעם משרד התמ"ת. מבוסס על כתבה של גב. אנה מרגולינה (ביולוגית, מומחית לחקר העור, מחברת ספרי לימוד לקוסמטיקאיות ורופאי עור) ובאישורה.

WebAssets2/footer_920.jpg

Magiray™   ¦   6 HaSolelim Str., Tel Aviv 6789706, Israel    ¦  Phone: 03-5626612; Fax: 03-5626615    ¦    e-mail: info@magiray.com
© כל הזכויות שמורות
Magiray Cosmetics LTD