Treatment/tipul-algactiv.jpgלרווית העור   

טיפולי לחות, החדרת לחות, לחלוח העור, מיום העור, שמירה על הלחות הטבעית בעור, שמירה מפני התאדות המים....

כל כך הרבה פעולות רק לצורך אחד – להרוות את העור!? איך מבדילים בין הטיפולים ומה עושים כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר?

אז קודם כל בואו נבדיל בין לחות, הרטבה ובצקת.

ברור לנו כי אם נרטיב את העור במים, לא נספק לחות לעור. גם אם ממש נטבול בתוך מים לאורך זמן, הדבר היחיד שיקרה הוא התפחת הקרטין והצטמקות העור. למרות שהדרך הכי הגיונית להספגת מים היא להרטיב – אין זה מביא לתוצאה של עור רווי, לעיתים אפילו במקרים של עור יבש הפעולה תגרום לאידוי המים מהעור וייבוש יתר שלו.
לעומת זאת, בצקת – שגם היא מבחינה הגיונית מספקת מים לעור, אך הספקת מים זו מגיעה מתוך מערכת הלימפה (בעיקר במקרים של דלקת כרונית או מחלות מסוימות). עולם הקוסמטיקה משתמש בתגובה של בצקת כדי להקנות מראה חלק יותר לעור קמטוטי - מיד לאחר מריחת מוצר, אך יש להבין כי תגובה זו לא תקינה ולא טבעית וכמובן שבצקת עורית לאורך זמן תשווה מראה חולני ובעייתי לעור.

מכך ברור לנו, שעצם נוכחות המים בעור ו/או בתכשירים קוסמטיים עדיין לא מספקת לחות לעור. כדי להגיע למצב של עור רווי בלחות, מולקולות המים צריכות להגיע לתגובת קישור עם מבנים אנטומיים ומולקולריים מסוימים של העור. איך עושים זאת? בשלוש פעולות פשוטות:

 • הספקה מבפנים
  הרקמה המימית בעורנו היא הדרמיס. בדרמיס נוכחות המים קריטית, אבל הספקת המים לרקמה זו יכולה להיות רק בדרך עיקפית. הגברת זרימת דם עושה את העבודה בצורה הטובה והבריאה ביותר. אנחנו יכולים להשפיע על כך בעזרת עיסויים ידניים או בעזרת מכשור בסיסי, כמו תדר גבוה, אולטרסוניק, פוטון או אפילו בעזרת תכשירים אוטמים לפרק זמן קצר, כמו מסכות פרפין, אלגינט או קומפרסים. שלב הגברת זרימת דם הוא הכרחי לטיפולי לחות, ולכן אין לוותר עליו, גם אם הטיפול קצר זמן. במקרה ולא נוכל להשקיע זמן נפרד בטיפול לצורך זה – תמיד ניתן לשלב בזמן העיסוי החדרת חומרים חיוניים ולעסות עם מסכות מיועדות לכך.
אחת הטכניקות עיסוי ייחודיות של מאג'יריי היא – אלגקטיב מאסז'. עיסוי מיוחד, אשר מבצעים מעל מסכת על, מחולק לארבע סטים של תנועות לניקוז ורידי, ניקוז לימפטי, שיפור טונוס שרירי הפנים ותנועות נירוסידטיביות. הכל מבצעים לאחר בחירת תכשיר לחות וכיסוי התכשיר בעזרת מסכת אלגינט. ניתן ללמוד על טכניקת עיסוי בקורס מומחית מאג'יריי.

Treatment/extrarich_extralight_liftofin.jpg
 • לכידת לחות באפידרמיס
  עורנו בנוי ממלכודות מים טבעיות, אבל חשיפה לשמש, הזדקנות העור, איפור וחומרי ניקוי פוגעות במלכודות אלו. אילו נספק תחליפים למלכודות המים – נספק מיום ממושך בעור. אחד ממלכודות הידועות ביותר היא NMF – גורם לחות הטבעית של העור. NMF בנוי מכמה מרכיבים:

  • חומצות אמינו וביניהם החיוניות (מצריכות הספקה חיצונית) הן סרין, גליצין, אלאנין ופרולין.
  • שתנן
  • אמוניה
  • מינרלים ומלחיהם (מגנזיום, סידן, נתרן, יוני כלוריד, יוני פוספט, נתרן פירוגלוטומט או בשמו הקיצור Na-PCA)
  • חומצה לקטית וציטרית
  • חומצה היאלורונית

   יש לדאוג להספקת חומרי לחות טבעית בעזרת תכשירים יומיומיים ולא רק בטיפול בקליניקה, אך שימוש בהם בזמן הטיפול יקנה מראה ממוצק מיידית לאחר הטיפול.
קרם מסכה ליפטופין – זהו תכשיר המשלב את כל מנגנון לכידת לחות בזמן טיפול פנים וגם לשימוש יומיומי ביתי. ליפטופין מתאים לכל סוגי עור הפנים, עיניים, צוואר ומחשוף. תוצאה נראית לעין החל משבוע השני לשימוש יומיומי.

 • סגירת באר מים
סיפקנו לחות מהמאגר הפנימי, לכדנו את המים בתוך העור, אבל אם לא נאטום אותו מבחוץ – המים יתאדו והכל יהיה לשווא. "הסגירה" הטובה ביותר היא כמובן מחסום אפידרמלי תקין. עליו שמענו וקראנו וכתבנו רבות. ועדיין בקצרה, יש לספק חומרי אטימה חלקית (חומרים אשר אוטמים את העור אבל לא סוגרים אותו הרמטית).

חומרים המתקבלים בברכה הם: פוספוליפידים (לציטין), צירמידים הנמצאים לרוב בשמנים צמחיים או בתור החומר הפעיל עצמו.
לבחירה שני קרמי סיום טיפולי פנים: אקסטרה ריץ פינישינג קרם (לעור רגיל עד יבש), אקסטרה לייט פינישינג קרם (לעור רגיל עד שמן). שני התכשירים בנויים על בסיס פורמולה למילרית המדמה מחסום אפידרמלי בשלימותו.

דיברנו רבות על חשיבות הלחות בעור, דיברנו רבות גם על חשיבות שתיית מים, ועדיין רוב בעיות העור מתחילות מעור מיובש. אקנה, רגישות יתר, פיגמנטציה, קמטוטים, רפיון העור ומראה עמום. לכן, בטיפול הקרוב, לא משנה איזה טיפול, תזכרו תמיד לעסות היטב, לספק חומרי לחות טבעית וסיימו בשיקום המחסום האפידרמלי.

לרוויה!

©ד"ר ג'ני שטיימן, נטורופתית מומחית לטיפולים קוסמטיים, מנהלת מתודיסטית של מרכז לימודי MHC,
מדריכה ראשית של חברת מאג'יריי, מורה מוסמכת מטעם משרד התמ"ת.

WebAssets2/footer_920.jpg

Magiray™   ¦   6 HaSolelim Str., Tel Aviv 6789706, Israel    ¦  Phone: 03-5626612; Fax: 03-5626615    ¦    e-mail: info@magiray.com
© כל הזכויות שמורות
Magiray Cosmetics LTD