לחזור לניוזלטר

קערת סלט או צנצנת קרם?

צנון, אפונה ירוקה, גרעיני חמניות, עלי פטרוזיליה, פרחי ברוקולי, שמן זית כתית מעולה, מלח...

חושבים שמדובר בסלט בריאות?

תחשבו שוב!

טרנד ישן-חדש של מרכיבים טבעיים גודל מיום ליום, ככל שמרכיב יותר טריוויאלי במטבח ככה הוא יותר אקזוטי במוצרי קוסמטיקה. המדע שלנו צועד קדימה ועמו גם כלי הוכחה לכך שטבע יותר שלמות. צמחים מושלמים ביכולת הסתגלות לתנאי אקלים קשים, התמודדות מול מזיקים והשתקמות לאחר פגיעות סביבתיות. וזו הסיבה לכך שיותר ויותר פונים לעזרת הטבע כדי להקנות את אותם היכולות לעור שלנו.

Natingredients/cnon.jpgצנון

שורש חד שנתי, נחשב לתיבת אוצר של מינרלים. מכיל אשלגן, נתרן, סידן, זרחן, מגנזיום וברזל. כל אחד מהמינרלים חשובים ביותר לתפקוד תקין של עורנו, לדוגמה זרחן: נוכחותו הכרחית בתהליך יצירת אנרגיה בתאים והוא משמש כחלק מבניית פוספוליפידים בקרום התא. שתי הפעולות משמעותיות בתהליכי חידוש העור והכרחיות בזמן טיפולים אינטנסיביים כמו פילינגים מקלפים.

בצנון גם חומצה ניקוטית, ריבופלאבין, טיאמין ושמנים מרירים. האחרונים פעילים במיוחד לניקוז בצקות קשות. אגב, בעלים של צנון ריכוזים דומים של אותם החומרים כמו בשורש עצמו ולכן נוכל למצוא בקוסמטיקה גם מיצויים מעלי צנון.

 

Natingredients/brokoli.jpgברוקולי

צמח חד שנתי גם הוא עשיר במינרלים אשלגן, זרחן, סידן, מגנזיום, ברזל, אבץ, מנגן, גופרית. אבץ הנמצא בברוקולי בכמות גדולה חיוני ליצירת חלבונים תקינים, בעצם במחסור של אבץ בעור נוכל לראות סימנים כמו פסוריאז – תאים אפידרמליים שתהליך התקרנות בהם אינו תקין. ע"י שימוש באבץ אנחנו מספקים החלמה מהירה לעור פגום והגנה אנטיאוקסידנטית לשומני העור ובכך גם שיקום העור.

ברוקולי מכיל מאגר ויטמינים מכובד: ויטמין B (1, 2, 5, 6) ויטמין C, E, A, חומצה פולית וויטמין K הידוע ביכולותיו להפחית סימני קופרוז ולסייע בטיפול נגד כהויות מסביב לעיניים.
 

Natingredients/petrozilia.jpgפטרוזיליה

אזור הים תיכוני מאופיין בעלי פטרוזיליה שבזכות טעמם המיוחד נודדו אל מדינות מרוחקות וכבשו את מטבחי העולם.

פטרוזיליה מכילה ויטמינים A, C, E, K, ויטמין B, חומצה פולית, ניאצין (ויטמין PP), מגנזיום, אשלגן, סידן, גופרית, כלור, זרחן, נתרן, ברזל, יוד, מנגן, נחושת, אבץ, פלואור.

נחושת אחד ממיקרואלמנטים החשובים ביותר לעור. נחושת מווסתת את תהליך הדלקתי, מגביר יצירת קולגן, משמש כמרכיב חשוב בתהליך ההגנה בפני השמש, מאחה עור פגום ומונעת עיבוד צבע טבעי בשיער. הבעיה עם נחושת היא רעילותו הרבה כאשר הנחושת מגיעה לבד לעור. טבע דואג לכך בעצמו, כאשר משלב את נחושת עם מרכיבים אחרים בצמח. כדי לקלוט את הנחושת בצורה היעילה ביותר ולעזור לה להגיע אל יעדה בשכבות בזלית ודרמיס מומלץ מאוד לשלבה יחד עם פפטידים. אחד מפפטידים היעילים בקישורו לנחושת הוא טריפפטיד GHK ולכן קיבל כינוי "פפטיד הנחושת".

Natingredients/afuna.jpgאפונה

צמח מטפס חד שנתי ידוע בנוכחות חלבונים מלאים ובעיקר חומצות אמינו חיוניות, כמו ציסטין, ליזין, טריפטופן, מתיונין. חומצות אמינו חשובות בתהליך מיום הטבעי של העור וכן בתהליכים הקשורים ליצירת חלבונים.

כמו כן, באפונה, יש נוכחות מאוד מרשימה של חומצה אסקורבית המשמשת כאנטיאוקסידנט בין החזקים ביותר וזוכה למחקרים רבים בתרומתו במוצרי קוסמטיקה להצערה ולהבהרה.

Natingredients/garenim.jpgגרעיני חמניות

חוץ מהיותם טעימים גרעיני חמניות מכילים כמות גדולה של ויטמינים מסיסי שמן: ויטמין A, E והמיוחד הוא ויטמין D. כללי היגיינה שחדרו לתודעה של כל מעמד חברתי גרמו גם למחסור משמעותי של ויטמין D, היות וספיגתו מגיע עם חשיפת העור לקרני שמש, אבל רק בנוכחות ליפידים מלאים של העור. סבון, קרמי הגנה, מוצרי איפור – כל אלו מונעים מספיגתו התקינה ובכך גורמים להיעדרותו בגוף. מחסור בויטמין D  עלול לגרום למחלות רבות, ביניהם אסטמה, רככת, מחלות ויראליות ועוד. מהקטן ועד למבוגר יש לספק ויטמין זה לגוף ולעור. עצם הנוכחות של ויטמין בסביבה שומנית טבעית בגרעיני חמניות, מהווה אחוז גבוה יותר של ספיגתו וקליטתו בגוף.

Natingredients/shemenzait.jpgשמן זית כתית מעולה

יותר ויותר מוצרים קוסמטיים מבוססים על שמנים צמחיים ממעמד הלוקסוס במקום תוצרי הנפט הזולים והמזיקים. שמן זית מכיל 80% חומצה אולאית, כ 15% חומצה סטארית וחומצות לינולנית ופלמיטית. בזכותם השמן מרכך ביעילות את עור, מגן בפני עיבוד נוזלים, מווסת תהליכים דלקתיים, מונע הזדקנות מוקדמת של העור והבונוס הוא בכך שנחשב לשמן לא קומדוגני, ז"א אינו פוקק קומדונים ולכן מתאים לשימוש כל סוגי העור.

Natingredients/melah.jpgמלח

עצם היותו חומר מינרלי מובן כי נוכחות המינרלים במלח הוא בשיא. רשימה ארוכה של מינרלים, כמו מגנזיום, סידן, אבץ, ברזל, נחושת, מנגן, אשלגן, זרחן, מוליבדן, גופרית, קובלט.
נתרן כאחד מקטיונים אחראי על תהליכים חשובים בתפקוד הגוף. יותר מחצי מכמות הנתרן בגוף נמצא בנוזלים חוץ תאיים והוא אחראי על מאזן מים-מלחים, מאזן חומציות-בסיסיות, מעבר שדרים עצביים, קליטת חומרים חיוניים לתוך התאים וניקוז חומרי פירוק מתוכם. מסייע בשיקום כתוצאה בקרינת יתר ומחסל מיקרופלורה פטוגנית.
בטוחה, שלאחר שקראתם על תכונותיהם הקוסמטיים של הצמחים, הסלט שלכם יראה לכם הרבה יותר מעניין בפעם הבאה שתוכלו אותו.

בתאבון לעורכם!

WebAssets2/footer_920.jpg

Magiray™   ¦   6 HaSolelim Str., Tel Aviv 6789706, Israel    ¦  Phone: 03-5626612; Fax: 03-5626615    ¦    e-mail: info@magiray.com
© כל הזכויות שמורות
Magiray Cosmetics LTD