תמצית קוויאר שחור

SignsAndImages/black_caviar_.jpg
עוד משחר ההיסטוריה מוכר הקוויאר השחור כמעדן יוקרתי ואקסקלוסיבי, אשר התהדרו בו אך  שולחנם של בני מלוכה ואצילים ואילו עבור פשוטי העם היה הקוויאר מחוץ להישג ידם. לימים הוא הפך לסמל סטטוס ואף קיבל כינוי "הזהב השחור" בשל יוקרתו. עוד ידוע כי במזרח הרחוק שימש הקוויאר לרפואה מונעת בזכות סגולותיו הרבות והתייחסו אליו כאל מעדן המעניק בריאות, כח וחיוניות.
אז מה אם כן הוא קוויאר שחור? מה מהותו? למעשה אלה ביצי דגי חדקן, אשר נבחרו בקפידה, עברו מיון וסינון וניקוי יסודיים ולבסוף הומלחו קלות. הסוד של הקוויאר הוא בכך שבהיותו ביצת דג לכל דבר, כל גרגר וגרגר נושא בתוכו מטען חיובי אדיר של כל הרכיבים החיוניים להתפתחות תאים חדשים, לרבות חומר המאיץ גדילה וחלוקה לתאים חדשים. זאת ועוד, הקוויאר עשיר בחלבונים וחומצות האמינו השונות (כ-25-30% לערך), שומנים (עד 20%), מינרלים חיוניים כמו אבץ ונחושת (1,5 מג' – 12 מג') וכמובן, ויטמינים.
בין המרכיבים החיוניים המצויים בקוויאר, שניים מהם בולטים בנוכחותם – חומצות שומן מורכבות (הידועות גם כקבוצת אומגה 3) ופוספוליפידים. לכל אחד ממרכיבים אלו השפעה מכרעת ובעלת חשיבות מאין כמוה לא רק על מראה העור, אלא גם על איכותו. לדוגמה, אומגה 3 אחראית על איזון וחיזוק מערכת החיסון של העור, ואילו פוספוליפידים הם חומר הבנייה של מעטפת התא, כך שקוויאר נחשב ל"תיבת אוצר" טבעית עבור עורנו על סוגיו ובעיותיו ולא בכדי.
סיבה נוספת וחשובה לא פחות להיותו של הקוויאר אוצר טבע חיוני, נעוצה ביכולתו להאיץ תהליך חידוש ושיקום של תאי העור. יתרה מכך, יכולתו להזין את התאים בכל המרכיבים הנחוצים להם לגדילה והתפתחות תקינה עומדת בזכות עצמה ומהווה משקל מכריע בבחירת הקוויאר כמרכיב דומיננטי בתכשירים קוסמטיים מובחרים המיועדים להצערת עור בוגר וכזה עם סממני הזדקנות ברורים.
מצער לדעת כי מזה תקופה לא מבוטלת מספרם של דגי החדקן החיים בטבע הולך ומצטמצם, אך למזלנו הרב, הדג מסוגל להתרבות גם בתנאי מחייה מלאכותיים, היינו בבריכת גידול תחת פיקוח וטרינרי ואף יש לכך יתרון – המים בהם חי החדקן ומתרבה, אינם מזוהמים ברעלנים שונים, כפי שזה קורה לא אחת בתנאים טבעיים, כך שאיכותו של הקוויאר הולכת ומשתפרת.
חברת מאג'יריי מתהדרת אף היא בתכשירים המכילים תמצית קוויאר שחור, המככבת במספר נוסחאות לטיפוח אינטנסיבי ויעיל של  העור הבוגר וביניהן:


סרום עיניים פעיל  - CLC-EYE CONTOUR SERUM
קרם לחות מחדש ומשקם – CLC-SKIN RENOVATION MOISTURIZER
ג'ל פעיל לאזור מסביב לעיניים – ACTIVE CONTOUR GEL
ג'ל סרום עם מיקרוקפסולות - UNISPHERES GEL SERUM

 

WebAssets2/footer_920.jpg

Magiray™   ¦   6 HaSolelim Str., Tel Aviv 6789706, Israel    ¦  Phone: 03-5626612; Fax: 03-5626615    ¦    e-mail: info@magiray.com
© כל הזכויות שמורות
Magiray Cosmetics LTD