תמצית הממליס Witch-hazel (Hamamelis virginiana)

תמצית העשויה מקליפת אגוז הממליס שימשה מאז ומתמיד ברפואה עממית למניעה וריפוי תחלואי עור שונים, אלא שכדרכה של רפואה עממית – התוצאות דיברו בעד עצמן ללא כל ביסוס מדעי לכך. למעשה, רק לאחרונה נערכו מחקרים מדעיים שמטרתם היתה לא רק להוכיח את מידת השפעתו של הממליס על העור, אלא בעיקר להבין ולהעמיק במנגנון הפעילות של הצמח. ובכן, תוצאות המחקר העלו עובדות מרתקות, לדוגמה: קליפת הממליס מכילה לא אחת, אלא שתי קבוצות חומרים פעילים והן עצמן מתחלקות לעוד מספר קבוצות בעלות השפעה שונה ומגוונת על תאי העור, כך שסגולותיו הרבות של הממליס הן תוצר של מבנהו הביולוגי המורכב. כך ניתן למצוא בקליפת הצמח מולקולות המחזקות את המערכת החיסונית של העור ופועלות כנגד בקטריות מזיקות לצד אחרות האחריות על שמירת הלחות ובעלות מאפיינים אנטי-דלקתיים. יתרה מכך, באחת מקבוצות המולקולות נמצאו חומרים נוגדי חמצון ואף בסיס להפקת שמן אתרי איכותי בריכוז גבוה.


הימצאותם של כל היתרונות המתוארים יחדיו בצמח אחד, מעלה את הממליס לראש הפירמידה הן בבחינת יכולתו להשפיע על תאי העור ובפרט בכל הנוגע בשיקום ושיפור המרקם, הגמישות, השבת הלחות, שמירתה וכיווץ נקבוביות, תוך יצירת איזון טבעי והרגעת גירויים ודלקות. במיוחד ראוי לציין את חיוניותו של הממליס לעור הנוטה להתפתחות האקנה, מאחר ובמקרה זה כל מכלול סגולותיו בא לידי ביטוי בעת ובעונה אחת, משל נוצר במכוון לטיפול בבעיה ספציפית זו.

חב' מאג'יריי משקיעה את מירב המאמצים על מנת לצעוד בקדמת המדע ודואגת כי לקוחותיה ייהנו מהנוסחאות המתקדמות ביותר. בתוך כך להלן מגוון התכשירים בהם ניתן למצוא את הממליס כמרכיב פעיל:

Fast Action Refining Toner – מי פנים לטיפוח עור שמן ובעייתי,
Fast Action Mask – מסכת חימר עם תמציות צמחי מרפא המיועדת לריפוי עור בעייתי ושמן.
Fast Action Soft Gommage – גומאג' – פילינג עדין במיוחד לטיפוח עור שמן ובעייתי. מעניק מראה מט ונטול ברק לאחר הטיפול.
Herbal Tone base – קרם בסיס עם גוון לכיסוי מט והגנה.
Balance Plus – קרם יומי בעל מרקם קליל ואוורירי עם תמצית אלו-ורה ותה ירוק.
Planto Plus – ג'ל ייחודי עם תמצית אצות ים, צמח הפלנטגו וצנטלה. פועל כחומר מרגיע ואנטי-דלקתי.